24.9 C
Nafpaktos
Friday, October 7, 2022
spot_img
spot_img

Αν περάσει ο Αστέρας τον Άρη Βούλας για το κύπελλο θα υποδεχτεί την ΑΕΛ

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της τρίτης και της τέταρτης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας και στη συγκεκριμένη φάση μπήκαν και οι ομάδες της Super League 2. Ο Ναυπακτιακός Αστέρας, αν περάσει τον Άρη Βούλας στην αναμέτρηση εκτός έδρας που εκκρεμεί από την δεύτερη φάση, θα αντιμετωπίσει στη Ναύπακτο της ΑΕΛ για την τρίτη φάση του κυπέλλου. Αν προκριθεί επί της ΑΕΛ περνάει στον πέμπτο γύρο χωρίς αγώνα.

Αναλυτικά η κλήρωση

Τα ζευγάρια του τρίτου γύρου

Τηλυκράτης Λευκάδας – ΟΦ Ιεράπετρας

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός – Π.Ο Αλεξανδρούπολης

Βέροια – Χανιά

Ηρακλής – Νίκη Βόλου

Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Άρης Βούλας / Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕΛ

Αστέρας Σταυρού / Βατανιακός – Αλμωπός Αριδαίας

Βύρων Καβάλας / Π.Ο. Φήκης – Παναχαϊκή

Καλαμάτα – Προοδευτική

Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά

Διαγόρας – Απόλλων Πόντου

Αιγάλεω – Πανσερραϊκός

Άγιος Νικόλαος – Επισκοπή

Αλμυρός / Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕΠ Κοζάνης / Ελασσόνα

Ηλιούπολη / Ερμής Μελιγούς – Καλλιθέα

Ιωνικός Ιωνίας – Α.Ε.Ρ Αφάντου / Διαγόρας Βραχνέικων

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

 

Πρόκριση άνευ αγώνα στον τέταρτο γύρο

ΠΑΟ Βάρδας – Πανελευσινιακός

Αστέρας Πετριτή – Απόλλων Παραλιμνίου Θεσπρωτός

Ζευγάρια τέταρτου γύρου

Τηλυκράτης / ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Σμύρνης / Κηφισιά

Θεσπρωτός – Βέροια / Χανιά

Μακεδονικός / Αναγέννηση Καρδίτσας – Διαγόρας/ Απόλλων Πόντου

Απόλλων Λάρισας / Εργοτέλης – Ηλιούπολη – Ερμής Μελιγούς / Καλλιθέα

Ηρακλής / Νίκη Βόλου – Άγιος Νικόλαος / Επισκοπή

Αλμυρός ή Απόλλων Ευπαλίου / ΑΕΠ Κοζάνης ή Ελασσόνα – ΠΑΟΚ Κρηστώνης / Πανθρακικός ή Αλεξανδρούπολη

 

Σε περίπτωση που προκριθεί Κυπελλούχος ΕΠΣ αυτομάτως θα είναι γηπεδούχος κόντρα σε ομάδα της Super League 2

Πρόκριση άνευ αγώνα στον πέμπτο γύρο

Βύρων Καβάλας / ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή

Άρης Βούλας / Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕΛ

Αιγάλεω – Πανσερραϊκός

Ιωνικός Ιωνίας / Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Διαγόρας Βραχνέικων

ΠΑΟ Βάρδας – Πανελευσινιακός

Καλαμάτα – Προοδευτική

Αστέρας Πετριτή – Απόλλων Παραλιμνίου

Αστήρ Σταυρού – Βατανιακός / Αλμωπός Αριδαίας

Newspaper WordPress Theme
Newspaper WordPress Theme
Newspaper WordPress Theme
Newspaper WordPress Theme
Newspaper WordPress Theme

Περισσότερα

Newspaper WordPress Theme